Vegyen ingatlanos céget kedvezménnyel 250 ezer forintig!

Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.

Első körben csak egy ingatlanos cégből és az Autópálykezelőből vehetünk részvényeket az Új Tulajdonosi Program keretein belül. Ha 250 ezer forintig fektet be, akkor mentességet kaphat az árfolyamnyereség adó alól, és kamatmentes hitelt is felvehet.

Az Állami Autópályakezelő Zrt.-t és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által összeállított ingatlan portfoliót kívánja a kormány az Új Tulajdonosi Program (ÚTP) keretében tőzsdére vinni 2008 végén és a jövő év elején - mondta Veres János pénzügyminiszter.

A kormány döntése értelmében 250 ezer forintos határig vehetnek igénybe kedvezményeket a kisbefektetők. A kedvezmények közé sorolta az árfolyamnyereség adó alóli mentességet, illetve a részvények árfolyamának 10 százalékos befizetése mellett három éves, kamatmentes, részletfizetési lehetőséget - tette hozzá.

Mindez azt jelenti, hogy 25 ezer forinttal lehet beszállni az ÚTP-be, majd utána havonta 6250 forintot kell befizetni, ha a kihasználjuk a maximális kedvezményt.

Az állam visszavásárlási garanciát vállal 1,5 éven belül, mégpedig a kibocsátási árfolyamon - magyarázta Veres János.

A kisbefektetők természetesen 250 ezer forintnál nagyobb összegben is vásárolhatnak részvényeket az ÚTP keretében, de kedvezmények nélkül, akárcsak az intézmények - közölte a pénzügyminiszter.

Cikkajánló:


$$697$$

$$698$$

$$699$$