Áprilisi tőkekivonás az ingatlanalapokból
Áprilisban az ingatlanalapok vagyon 1,8 %-kal, 575,5 milliárd forintra csökkent 13 milliárdos tőkekivonás és 2,8 milliárdos hozam mellett. A hazai ingatlan alapok alapjainak vagyona 1,6 %-kal, 105 milliárd forintra csökkent – áll a Befektetési Alapkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) jelentésében.
A BAMOSZ tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona áprilisban stagnált, és a hónap végén 3.144 milliárd forintot tett ki. Az alapokból összesen 38 milliárd forint tőkét vontak ki, míg a piaci teljesítmények közel 38 milliárd forinttal növelték az alapok vagyonát.
Az ingatlanalapok száma a hónap során nem változott, a 25 alap vagyona 1,8 %-kal csökkent. Összvagyonuk a hónap végén 575,5 milliárd forint volt, ez az alapok összvagyonának 18,3 %-a. Az alapokból 13 milliárd forint tőkekivonás történt, míg az alapok vagyonát 2,8 milliárd forint hozam növelte.
A hazai ingatlan alapok alapjainak vagyona 1,6 %-kal csökkent a hónapban, vagyonuk mintegy 105 milliárd forintot tett ki.
Kitörési pont?
A Népszabadság korábbi értesülései szerint, a tőkepiaci törvényt ősszel úgy módosítják, hogy a hazai ingatlanalapok számára lehetővé teszik az ingatlanok projektcégeken keresztüli megvásárlását, így a többi piaci szereplő gyakorlatához hasonlóan az alapok is el tudják majd kerülni a 10%-os illeték megfizetését egy-egy ingatlan megvásárlásakor.Jelenleg a hazai ingatlanalapok vagyonának ténylegesen ingatlanba fektetett része alacsony, 50% környékén mozog. Az új szabályozásnak köszönhetően várhatóan az ingatlankitettség növekedni fog.
Cikkajánló:
$$708$$
$$709$$
$$710$$
