Rakétabázis Nyírteleken

Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.

Mintegy húszmillió dollár értékű magyar-amerikai beruházással - főként rakétateszteléssel foglalkozó - haditechnikai üzemet alakítottak ki Nyírteleken. Az új logisztikai központot csütörtökön adták át. A NATO égisze alatt létrejött beruházás az Amerikai Egyesült Államokban székelő Raytheon cég és a Magyar Honvédség tulajdonában lévő HM Arzenál Elektromechanikai Zrt. együttműködésével jött létre.

A Raytheon az általa gyártott Maverick típusú, a vadászrepülőgépek fegyverzetéhez tartozó levegő-föld rakéták kelet-európai logisztikai központját hozta létre a Nyíregyháza melletti kisvárosban.

Az üzemavatáson a Raytheon nevében felszólaló Jeffry Paul Bergfield projektmenedzser kiemelte, hogy a NATO több európai országában hadrendbe állított Maverick rakéták tesztelését, karbantartását bízzák a magyar félre. A logisztikai központot működtető Arzenál Zrt. vezérigazgatója, Bese Ferenc pedig arról beszélt, hogy új korszak kezdődött a nyírteleki cég életében.

A haditechnikával fél évszázada foglalkozó bázis által létrehozott munkakultúra, technológiai ismeretek megmentése volt a fő cél, amikor különféle fejlesztéseket indítottak a rendszerváltás után Nyírteleken - mondta a körzet egyéni országgyűlési képviselője, Vojnik Mária egészségügyi államtitkár. Garamhegyi Ábel, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára pedig köszönetet mondott azért, mert a HM Arzenálhoz high-tech, minden tekintetben világszínvonalú technika került.

Cikkajánló:


$$1284$$

$$1283$$

$$1282$$