Telephelyfejlesztési támogatások a Nyugat-Dunántúlon

Ez a cikk elmúlt egy éves, így elavult lehet.

Összesen 67 mikro-, kis- és középvállalkozás nyert telepfejlesztésre 3 milliárd forintot a Nyugat-dunántúli Operatív Program pályázatán. A támogatási összeg 6,7 milliárd forintos beruházást generál Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala megyében - jelentette be a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke pénteken sajtótájékoztatón.

Balogh József elmondta: a pályázat nyertesei vállalták, hogy 2.200 munkahelyet megtartanak három éven át, s további 400 újat teremtenek. A pályázatra 104 projekt érkezett. A nyertes pályázók részben zöldmezős beruházásokat hajtanak végre, új üzemcsarnokokat emelnek, részben a meglévőket újítják fel, továbbá belső utakat, közműveket rekonstruálnak az invesztíció keretében.

A támogatás mértéke középvállalkozások esetében 40 százalékos, mikro- és kisvállalkozások esetében legfeljebb 50 százalékos lehetett. Egy projektre minimum tízmilliós, maximum százmillió forintos támogatást igényelhettek a pályázók.

A 3 milliárd forint támogatási összeg közel felét 31 Győr-Moson-Sopron megyei projekt kapta. Közülük jelentős - 90-100 millió forint közötti - összeget nyert egyebek között a fertőszentmiklósi HBB Szerviz Szolgáltató Kft., a győri Linea Bútor Kft., a mosonmagyaróvári Acélszerkezet- és Gépgyártó Kft. telephelyfejlesztésre, továbbá a Nyugat-magyarországi Vendéglátó Zrt. háromezer adagos főzőkonyha és cukrászüzem-létesítésre, valamint a győri Marso Kft. gumiabroncs- és gyorsszervízépítésre.

Vas megyében 18 gyártó, szolgáltató és kereskedelmi vállalkozás nyert összesen több mint 723 millió forintot. Közülük 11 Szombathelyen működik. A 18 Zala megyei nyertes vállalkozás közel 800 millió forintos támogatásban részesül.

Cikkajánló:

$$2206$$

$$2205$$

$$2204$$