Iskolákat árusít ki a főváros
15 iskolaépület a tervek szerint magánkézbe kerül Budapesten.
Huszonnégy, az oktatási ágazatban használt ingatlan "ágazati körből való kivonásáról", azon belül tizenöt ingatlan forgalomképessé nyilvánításáról dönthet jövő szerdai ülésén a Fővárosi Közgyűlés, írja az MTI.
Csomós Miklós oktatásért felelős főpolgármester-helyettes indítványa szerint olyan ingatlanokról van szó, amelyek az oktatási ágazat vagyongazdai körébe tartoznak, korlátozottan forgalomképesek, és jelenleg használaton kívül állnak. Ezeket december 1-jei hatállyal vonnák ki az ágazati körből.
Az érintett ingatlanok egy részét forgalomképessé nyilvánítanák. Ezek között a legnagyobb egy VI. kerületi, 4358 négyzetméteres telephely, amelynek bruttó nyilvántartási értéke több mint 508 millió forint. Emellett több, 100 millió forintot meghaladó értékű ingatlant is érint a javaslat, a legolcsóbb pedig egy 80 négyzetméteres, VIII. kerületi ingatlan, amelynek bruttó nyilvántartási értéke 8 millió forint.
Az előterjesztés arra is kitér: ha az oktatási ágazatból kivont ingatlanok értékesítéséből, bérbeadásából, egyéb hasznosításából a fővárosi önkormányzatnak bevétele származik, akkor annak 25 százalékát elkülönítik az oktatási ágazatban halaszthatatlanná váló feladatok fedezetéül.
A főváros oktatási bizottságának csütörtöki ülésén elhangzott: az ágazatban olyan vagyon halmozódott fel, amelyet az oktatásban nem tudnak hasznosítani a 2007-es iskola-bezárások, átszervezések óta. Ezeket az ingatlanokat fenn kell tartani, őriztetni kell, amelynek költségei az ágazatot terhelik. Az oktatási ügyosztály álláspontja szerint az ilyen jellegű kiadások a működőképes iskolákat veszélyeztetik, ezért célszerű az érintett ingatlanokat kivonni az ágazat köréből és Budapest vagyonához csatolni.