Az idén 250-280 kilakoltatás volt ingatlanárverezést követően
A devizahitelekhez kapcsolódó végrehajtási ügyek száma a tévhitekkel ellentétben az összes végrehajtási ügy 1 százalékát tették ki.
Ingatlanárverezést követően az idén 250-280 alkalommal került sor tényleges kilakoltatásra - közölte a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében, amelyben felhívta a figyelmet arra is, hogy a kilakoltatási moratórium 2014. április 30-ig tart.
Kiemelik: ez alatt az időszak alatt a kilakoltatások szünetelnek, azonban az ingatlan-végrehajtási eljárásokhoz kapcsolódó ügyek intézése a megszokottak szerint tovább folyik.
A kamara közleményében ismerteti: a végrehajtási ügyek többsége továbbra is "kis követelés", amely nem éri el a százezer forintos összeghatárt, az 500 ezer forint feletti követelések mindössze 20 százalékot képviselnek. A devizahitelekhez kapcsolódó végrehajtási ügyek száma a tévhitekkel ellentétben az összes végrehajtási ügy 1 százalékát tették ki az idén - jegyzik meg.
Az úgynevezett "kis követelések" többnyire közüzemi tartozásból - víz-, áram-, gázdíj, valamint mobilszolgáltatóknál és parkolótársaságnál be nem fizetett tartozásból - állnak össze.
A közlemény emlékeztet arra, hogy a kilakoltatási moratórium az Országgyűlés november 5-i döntése alapján 2014. április 30-ig tart. A moratórium kezdő időpontja december 1-jéről a módosító jogszabály kihirdetésének másnapjára változott, 2013. november 9-e lett.
A törvény alapján időt nyernek azok is, akiknek a közüzemi tartozásaik miatt indult végrehajtás, vagy akiknek az önkormányzat felmondta a bérleti szerződését. Így azonban az önkéntes teljesítéssel járó törvényi kedvezmények április 30-át követően már nem vehetők igénybe. Az adósoknak ezt az időt érdemes kihasználniuk arra, hogy a jövőbeni lakhatásukat megoldják - jegyezte meg közleményében a kamara.